Finał projektu „Muzykoterapia głosem – na styku kultury i oświaty”

Projekt „Muzykoterapia głosem – na styku kultury i oświaty” organizowany przez nasze Stowarzyszenie z Wyboru dobiegł końca. Wdzięczni i szczęśliwi z radością publikujemy fotorelację z minionych wydarzeń. Przeprowadziliśmy sesje warsztatowe oparte o terapeutyczną moc muzyki i plastyki z animacjami oraz pracą w procesie grupowym, z wykorzystaniem NVC.
Spotkania warsztatowe i sesje arteterapeutyczne spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a współpracowały z nami trzy placówki, którym bardzo dziękujemy:
– Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11 w Rybniku,
– Punkt Przedszkolny Bajkowe Pięterko w Rybniku,
– Szkoła z Wyboru w Rybniku.

W ramach inicjatywy „Muzykoterapia głosem – na styku kultury i oświaty” z programu “Bardzo Młoda Kultura” zrealizowaliśmy 6 godzinnych sesji arteterapeutycznych dla uczniów w 3 placówkach, łącznie 18 godzin szkoleniowych dla dzieci oraz 2 warsztaty dla nauczycieli, po 3 godziny szkoleniowe każdy, łącznie 6 godzin szkoleniowych warsztatów dla dorosłych. Zajęcia przeprowadziły: Mariola Rodzik-Ziemiańska i Agata Górny. Koordynatorem projektu był Tomasz Rodzik. Dziękujemy za współpracę Wolontariuszom i Edukatorom Przedszkola nr 36, Szkoły z Wyboru i Bajkowego Pięterka.

Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od operatora programu w województwie śląskim – Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane działania wg harmonogramu i planu. Oprócz sesji arteterapeutycznych i warsztatów powstała także strona internetowa muzykoterapaiglosem.pl oraz audycje muzykoterapeutyczne wspierające nauczycieli w prowadzeniu zajęć z dziećmi i nie tylko.

Projekt „Muzykoterapia głosem – na styku kultury i oświaty” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego oraz „Honorowy Patronat Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego”

Dziękujemy!
Stowarzyszenie z Wyboru

Fotorelacja z wybranych zajęć, które odbyły się w ramach projektu „Muzykoterapia głosem – na styku kultury i oświaty”.

Więcej zdjęć na stronie muzykoterapiaglosem.pl

Zapraszamy!