REKRUTACJA

W Szkole z Wyboru każde Dziecko jest ważne, każdego pragniemy wysłuchać, poznając jego potrzeby, dlatego też do każdego podchodzimy indywidualnie. Każde dziecko ma swój rytm, odrębny cykl, powołanie i misję do spełnienia, dlatego wspieramy je w samodzielnym kreowaniu swojego życia, bez względu na ograniczające systemowo normy.

Dzieci w swojej autentycznej potrzebie poszukiwania nowej wiedzy, chęci doświadczania rzeczywistości nie muszą czekać, aż nadejdzie czas przerabiania danego zagadnienia podstawy programowej, ponieważ są wspierane w zaspokajaniu swoich potrzeb poznawczych tu i teraz.

Zindywidualizowany tok pracy wyznacza nam swobodniejsze ramy w Szkole z Wyboru, bez dzwonków, bez podziału na klasy czy sztywne godziny lekcyjne, z jednoczesnym dbaniem o rytm dnia budujący poczucie bezpieczeństwa każdego dziecka.

Podchodzimy do nauki jak do zabawy –  z wielką otwartością na eksplorację nowych wyzwań. Udział w zajęciach artystycznych: plastycznych, muzycznych, tanecznych, a także językowych i sportowych oraz czas spędzony w lesie i na wolnym powietrzu, wspiera nasze dzieci w kreowaniu siebie, daje im poczucie wolności oraz możliwości wyboru tego, co im bliskie. W naszej Szkole z Wyboru Rekrutacja trwa cały rok, możesz zapisać do nas swoje dzieci w każdym momencie.

Oferta zajęciowa: Plan opieki stacjonarnej dla dzieci będących w edukacji domowej w naszej szkole przebiega swobodnie w naturalnym rytmie, dbającym o poczucie bezpieczeństwa, przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych potrzeb dziecka oraz poznaniu obowiązującej podstawy programowej.

Szkoła z Wyboru czynna codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00 z możliwością wydłużenia opieki w ramach działania salki zabaw.

Ilość dzieci w grupie stacjonarnej opieki dla dzieci będących w edukacji domowej: do 15 osób w grupie.

Miejsce: Szkoła z Wyboru mieści się w Rybniku w dzielnicy Nowiny, przy ulicy Broniewskiego 23, Pawilon Wanda, I piętro.
Obecnie w lokalu działa nasza szkoła oraz punkt przedszkolny Bajkowe Pięterko , który łączy ze sobą salę zabaw dla dzieci.

Wyżywienie: Przyświeca nam idea zdrowego żywienia, dlatego prosimy o przynoszenie tzw. śniadaniówek ze zdrową żywnością (owoce, kanapki, orzechy itp., bez słodyczy). W ramach obiadu zapewniamy zdrowy catering uwzględniający indywidualne potrzeby żywieniowe.

Jesteśmy rozwijającą się placówką założoną w 2019r. przez Stowarzyszenie z Wyboru. Do tej pory zrealizowaliśmy remont sali i zakupiliśmy potrzebne wyposażenie, przystosowując zaplecze techniczne, poprzez zakup mebli, pomocy dydaktycznych (w tym pomocy Montessori), kończąc na materiałach niezbędnych do przeprowadzania warsztatów artystycznych. Nadal uzupełniamy nasze zasoby w potrzebne pomoce szkolne i wyposażenie.

Zapisy do Szkoły z Wyboru

Szkoła z Wyboru zrzesza dzieci będące w Edukacji Domowej.
W przypadku jakichkolwiek pytań formalnych prosimy o kontakt.
W ciągu całego roku można zapisać dziecko do naszej szkoły.
Zapraszamy.

KONTAKT: