Muzykoterapia Głosem

Realizujemy Sesje muzykoterapii głosem i relaksacji, grupowe i indywidualne, wspierające w odreagowaniu stresu i uwolnieniu niewypowiedzianych emocji, jednocześnie pogłębiające sprawność oddechu i mowy w różnych odsłonach warsztatowych.
Szczegółowe informacje na www.muzykoterapiaglosem.pl

“Muzykoterapia GŁOSEM” to prysznic głosowy, który “koi rany”, to praktyka, która wspiera na wielu płaszczyznach. Doświadczenie MOCY naturalnego GŁOSU, zanurza w głębokim relaksie i umacnia w osobistej prawdzie, na drodze ku harmonii. Wibracja własnego głosu pomaga w dotarciu do osobistej ciszy, by żyć w PEŁNI.

Indywidualne sesje Muzykoterapii Głosem dla dorosłych po wcześniejszej rezerwacji terminu.
Sesje obejmują masaż dźwiękiem na ciele, muzykoterapię głosem, warsztat rozwoju osobistego w praktyce pracy z ciałem, głosem i oddechem oraz refleksję i zebranie osobistego doświadczenia.

Gdzie: Szkoła z Wyboru – ul. Broniewskiego 23, Pawilon Wandy Ip.
Zapisy: szalasrozwoju@gmail.com / 503 070 813


Szałas Kobiet zNów
Terminy – Soboty, od 10:00 do 14:00:
27 stycznia 2024 r.
23 marca
26 kwietnia
25 maja
Szałas Kobiet i Mężczyzn w dźwiękach
Terminy: soboty od 18:00 do północy
27 kwietnia 2024 r.
30 listopada
28 grudnia przed – SYLWESTER!
Twój Głos Źródłem MOCy
TERMINY:
25 lutego 2024 r.

21 kwietnia

Cele Muzykoterapii Głosem: Wzmocnienie, profilaktyka, regeneracja, dobra emisja głosu i głęboki relaks. W dźwiękach własnych lub grupy, pogłębiamy rozwój osobisty, aby rozbudzić kreację w połączeniu z intuicją. Dzięki doświadczeniu wibracji dźwięków uwalniamy nadmiary, które już nie służą, by poczuć wspólnotę, wspierającą w rozwijaniu relacji. Regularna praktyka pozwala na odkrywanie osobistych odsłon, by ukoić zranienia na wielu poziomach, w celu swobodnego podejmowania wyzwań i umocnienia się w własnej prawdzie.

Praktyka: Podczas warsztatu zadbamy o rozluźnienie ciała, głęboki oddech i prawidłową emisję, dzięki praktyce oddechowo-głosowej, której towarzyszą relaksacyjne i etniczne instrumenty. Odczucia w ciele jakie mogą się pojawić podczas praktyki: ciepło, zimno, drżenie, śmiech, łzy, katar, napięcie, rozluźnienie, wszystkie służą oczyszczeniu.
Doświadczymy osobistego uwolnienia zablokowanych emocji, odpuszczenia, odstresowania, zintegrowania tego co rozedrgane, czyli głębokiego relaksu. Doświadczenie wspólnoty dźwięków wspiera każdą osobę w grupie, bez względu na poziom zaangażowania. Praktyka odbywa się w pozycji leżącej, zabierz wygodny strój, karimatę i koc.

Efekty: Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Dzięki wspólnej wibracji dźwięków wprawiamy ciało w rezonans, który umożliwia odblokowanie zastojów. Doświadczenie to powoduje głęboki relaks oraz efekty uzdrowienia. Warsztat nie jest ukierunkowanym procesem leczniczym, jednak wspiera w zlikwidowaniu stresu, co jest niezbędnym wsparciem terapii leczniczych.

Przeciwwskazania: rozrusznik serca, ciąża do 3 miesiąca, schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie.


„Dźwięk jest pierwotnym sygnałem istniejącym od zawsze,
który wyłania się z wszechrzeczy, jednocześnie wydany,
wyrusza na poszukiwanie osobistej prawdy.”
Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska

Dodatkowych informacji udziela prowadząca: 
Mariola Rodzik-Ziemiańska 503 070 813

Mariola Rodzik-Ziemiańska – muzykoterapeutka głosem, trenerka rozwoju osobistego i aktorka pieśni, prowadzi autorskie warsztaty “Muzykoterapia Głosem” pod szyldem „Szałasu Rozwoju”;  wokalistka  formacji „Zawiało” i „Projektu MRZenie”; założycielka „Portu Sztuki”; starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej, w tym koordynatorka działań artystycznych oraz prowadząca Silnik Poezji, Galerię pod Oknem i Teatr Korzeni w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Wiceprezes Stowarzyszenia z Wyboru / Szkoły z Wyboru promujących innowacyjną edukację.

Wykształcenie:

  • certyfikowana Terapeutka Metody Muzykoterapii Integralnej – ASTO we Wrocławiu,
  • certyfikowana Trenerka Zrównoważonego Rozwoju EQF 5 – Szkoła Trenerów MERITUM,
  • Aktorka Pieśni – Kurs Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,
  • mgr inż. Geoinżynierii – Politechnika Wrocławska, Wydział Górnictwa i Geologii.
  • Kursy i warsztaty, m.in. pracy z ciałem, psychologiczne, aktorskie i wokalne z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

Muzykoterapia Głosem
Szałas Rozwoju