Dlaczego warto?

Dlaczego warto uczyć się w szkołach alternatywnych?
Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Magdaleny Boćko-Mysiorskiej z portalu

Szkoła z Wyboru to innowacyjna oferta edukacyjna, która jest alternatywą dla rodziców zobligowanych do kształcenia dzieci w ramach standardowego, publicznego obowiązku szkolnego.

Naszym celem jest stworzenie przyjaznych warunków dla edukacji naturalnej:
– w klasie 1 – 3 dla uczniów w „edukacji domowej”, których rodzice podjęli decyzję o wzięciu odpowiedzialności za edukację swoich dzieci. Bazując na naszym doświadczeniu pedagogicznym tworzymy ofertę edukacji naturalnej inspirując się koncepcją szkoły Waldorfskiej, Marii Montessori oraz szkół leśnych.
– w ramach warsztatów dla uczniów i ich opiekunów, którzy poszukują możliwości rozwoju w nurcie rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, zrównoważonego rozwoju osobistego czy kreatywnego rozwoju przez sztukę